Waga i Panna
Waga i Panna

Waga i Panna: Namiętność i intymność

Waga i Panna: Intymny związek między Panną a Wagą nie wydaje się być dobrym wyborem. Panna jest znakiem ziemskim rządzonym przez Merkurego, mocno polegającym na intelekcie, podczas gdy Waga jest znakiem powietrznym rządzonym przez Wenus i nie może być bardziej odległa od nieśmiałej natury Panny czy praktyczności w sferze seksualnej. Prawdopodobnie oszaleją na punkcie siebie nawzajem, gdzie jedno z nich będzie obsesyjnie starać się utrzymać czystość i wygląd, jakby bało się jakiegokolwiek kontaktu emocjonalnego, a drugie będzie sztywne w poszukiwaniu miłości duchowej i partnera, z którym naprawdę można porozmawiać.

Najczęściej nie są nawet do siebie przyciągani, a gdy rozpoczynają związek seksualny, muszą zmierzyć się z wyzwaniem szybkości. Panna będzie chciała poruszać się powoli, i chociaż jej jakość zmienną czyni ją dość elastyczną, często to nie wystarcza, aby dogonić tempo powietrza Wagi. Mogą jednak znaleźć złoty środek, gdy Waga opiera się na swoim wzniesieniu Saturna i zwalnia, a Panna dostosowuje się i zmienia się szybciej.

Jeśli odnajdą idealny czas, oba partnerki mogą wciąż być niezadowolone. Panna spodziewała się bajkowego połączenia, patrząc na wizerunek, jaki Waga prezentuje, i znajdzie tak wiele wad w podejściu partnera. Wysoka samoocena Wagi nie toleruje zbyt wielu krytycznych uwag, prawdopodobnie uważa Pannę za nudną, sztywną i nieświadomą jakiejkolwiek pożądanej więzi emocjonalnej. Aby ten związek seksualny działał, muszą skoordynować emocje, które dają i otrzymują. Dopiero wtedy będą w stanie zaspokajać siebie nawzajem.

Waga i Panna: Zaufanie

Dobrze, że Waga wznosi Saturna i ich potrzeba bycia sprawiedliwym jest często oczywista. Gdyby tak nie było, Panna odrzuciłaby każde ich słowo na wstępie. Istnieje dużo napięcia między nimi, ponieważ nie rozumieją podstawowej natury drugiej osoby. To nie tyle kwestia zaufania, co się sprowadza do tego, gdy kurz opada. Nie ma sposobu, aby wytłumaczyć nieśmiałej, introwertycznej Pannie, dlaczego Waga musi mieć wszystko na wierzchu. Jeszcze mniej jasne jest, dlaczego tak wiele uwagi musi być poświęcone ich związkowi, lub dlaczego ich partner Waga flirtuje z każdym, kto wygląda przyzwoicie. Z drugiej strony, Waga naprawdę nie ufa humorowi Panny i postrzega ich lęk przed wyrażaniem się tak, jakby mieli coś do ukrycia.

Waga i Panna: Komunikacja i inteligencja

Będą się doskonale rozumieć, dopóki będą rozmawiać o odpowiedzialnościach i poważnych sprawach życiowych, takich jak wybory zawodowe i dochody. To może utrzymać ich w dość dobrym miejscu przez długi czas, zwłaszcza jeśli mają te same zainteresowania zawodowe lub mają cel wspierania się nawzajem w nauce czy rozwoju w jakiejkolwiek dziedzinie. Nawet jeśli dotkną tematu kontaktu emocjonalnego, wciąż będą mieć podobne zdanie przez pewien czas. Obydwoje cenią racjonalne wybory i inteligentne posunięcia.

Ale potem prawdziwe emocje wybuchną u jednego z partnerów, i mogą zdać sobie sprawę, że komunikacja między nimi nie jest już możliwa. Gdy jeden z nich musi zmierzyć się z osobistym problemem, drugi wydaje się zamarznąć, tracąc wszelką zdolność do współczucia i bliskości. Problem tkwi w tym, że ich związek opiera się na połączeniu umysłowym, co koliduje z rzeczywistą miłością do siebie nawzajem i udzieleniem miłego słowa w ważnym momencie.

Waga i Panna: Emocje

Emocjonalny kontakt między nimi opiera się na punkcie ich komunikacji, gdyż znajdują się w dziwnej współegzystencji. Nie ma pary bardziej skłonnej do oddzielenia emocjonalnego niż ta, co może prowadzić do tak dużego niezadowolenia u obojga z nich, gdy żadne z partnerów nie czuje się dobrze w związku.

Panna to znak, gdzie Wenus spada, a jest to władca Wagi i planeta, która razem z Księżycem reprezentuje nasze emocje. Wartość i stabilność emocji, które musi odnaleźć Waga, zdaje się tracić na znaczeniu, gdy pojawia się racjonalna Panna. Waga natychmiast wpasowuje się w oczekiwania partnera, starając się być głosem rozsądku, bardziej racjonalną, niż jest naprawdę. Z biegiem czasu emocje, które odrzucili, będą się kumulować, powracając w nagłej fali, której nie da się zatrzymać. Nie sposób kontrolować emocjonalnej natury Wagi, i to jest coś, czego oboje nauczą się w tym związku.

Waga i Panna: Wartości

Waga i Panna to para, która będzie cenić te same rzeczy, dopóki nie odkryją, że to po prostu nieprawda. To dziwne oszustwo powstaje między nimi, jakby obaj byli w stanie praktykować coś zupełnie poza ich zasięgiem. Winę, którą będą odczuwać podświadomie za ignorowanie emocji drugiej osoby (i swoich własnych), wyniszczy satysfakcję między nimi i pozostawi ich w stanie zdumienia – jak dwoje ludzi, którzy cenią tak wiele podobnych rzeczy, może docenić coś zupełnie innego na koniec związku?

Waga i Panna: Wspólne działania

Panna to znak zmienny i łatwo dostosuje się do jakichkolwiek życzeń swojego partnera. Waga jest taktowna i wystarczająco troskliwa, aby Panna nie czuła się źle z powodu swoich wyborów. Rzadko co jest skrajne w ich kontakcie i zazwyczaj będą cieszyć się typowymi aktywnościami związkowymi. Nawet ich tempo może być dobrze zsynchronizowane, ponieważ Panna jest o wiele szybsza od pozostałych znaków ziemskich, podczas gdy niezdecydowanie Wagi sprawia, że są dość powolni. Muszą jednak zwracać szczególną uwagę, gdy Panna pomaga w podejmowaniu decyzji, co jeszcze bardziej narusza już uszkodzone ego Wagi. Może to prowadzić do poważnych problemów, nie tylko w podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłych działań, ale także w wzajemnym szacunku.


Waga i Panna: Podsumowanie

Panna i Waga mogą stworzyć bardzo satysfakcjonującą więź intelektualną, o ile będą szanować uczucia drugiej osoby. Ogólnie rzecz biorąc, ten związek czasami może się udać, a partnerzy mogą zsynchronizować swoje tempo, wybierać odpowiednie aktywności i zbudować satysfakcjonujące życie seksualne z odpowiednią cierpliwością i troską. Mogą jednak mieć poważne problemy z emocjonalnym zrozumieniem, a najtrudniejszym do pogodzenia będzie ich kruche ego. Panna, chętna do zadowolenia, łatwo przejmuje odpowiedzialność i decyzje, które Waga musi podjąć. To doprowadzi do poczucia niższości u Wagi i utraty szacunku wobec partnera Panny. Jeśli ten problem pozostanie nierozwiązany, ich związek może się skończyć z powodu braku szacunku i zaufania. Waga i Panna muszą nauczyć się akceptować i cenić swoje różnice, aby zbudować trwały związek.