Waga i Rak
Waga i Rak

Waga i Rak: Namiętność i intymność

Waga i Rak: Na pierwszy rzut oka Rak i Waga mogą wydawać się bardzo odległe od siebie. Oba znaki mają trudności z akceptacją Marsa, co prowadzi do braku pasji i inicjatywy w ich życiu seksualnym. Jednak taktowna i ostrożna natura Wagi może naprawdę uspokoić Raka. Jest to głównie dlatego, że Saturn, władca znaku przeciwnego Raka, jest uwznioślony w Wadze. Mimo pewnego braku inicjatywy istnieje szansa na bardzo dobrą harmonię seksualną między Rakiem a Wagą, jeśli spędzą wystarczająco dużo czasu razem.

Problem z ich połączeniem seksualnym leży w ich elementach, bardziej niż w czymkolwiek innym. Rak należy do elementu Wody, a Waga jest znakiem Powietrza. Choć partner z Wagi może być niezwykle cierpliwy i miły, element powietrza może sprawić, że Rak będzie miał trudności z dostosowaniem się do takiego tempa.

Różne będą również rzeczy, które chcieliby wypróbować. Rak potrzebuje emocjonalnego połączenia, podczas gdy Waga potrzebuje kontaktu, dotyku i doświadczenia zanim emocje się pojawią. Waga nie jest często inspirująca dla Raka i zazwyczaj nie zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. Ich życie seksualne może być bardzo dobre, jeśli już dzielą głębokie emocje. Dlatego najlepiej, gdy rozpoczynają związek od przyjaźni, już znając się do pewnego stopnia i dzieląc pewne uczucia oprócz ewentualnej atrakcji.

Waga i Rak: Zaufanie

Rak może być jednym z najbardziej ufających znaków zodiaku, ale istnieje irytująca strona natury Wagi, której rzadko udaje się go uniknąć. Podczas gdy Rak pragnie spokojnego życia rodzinnego bez ingerencji innych ludzi, Waga nie potrafi się od nich oderwać, szukając ich uczuć i aprobaty dzień po dniu. W pewnym momencie partner Raka musi zadać sobie pytanie, czy taki partner jest tym, z którym chcą mieć dzieci. Z drugiej strony Waga uważa podejście Raka do romantycznego związku za nieco nierealistyczne. To łatwo prowadzi do braku zaufania wobec Wag, zwłaszcza jeśli Słońce jest w ostatnich stopniach tego znaku.

Waga i Rak: Komunikacja i inteligencja

Jako znaki rządzone przez Wenus i Księżyc, można przypuszczać, że komunikacja między nimi jest ważna. Chociaż Waga jest odpowiedzialna za wyższy, duchowy aspekt Wenus, wciąż jest znakiem związków, a Księżyc tylko podkreśla potrzebę bliskości i harmonii. Ich komunikacja nie będzie zbyt trudna, ale istnieje szansa, że nie podzielą wielu zainteresowań ani nie będą się nawzajem wystarczająco szanować, aby miało to prawdziwą jakość.

Główny problem może pojawić się, gdy zaczną tworzyć nierealistyczne plany razem. Oczekiwania Raka, mającego Koziorożca jako znak przeciwny, będą nadzwyczaj praktyczne i rygorystyczne. Waga wznosi Saturna, ale nie jest to znak Ziemi, zazwyczaj pozostaje w sferze idei zamiast praktycznego podejścia do materializacji. Rak nie rozumie, jak ktoś może być tak daleko od rzeczywistości, co może prowadzić do dziwnego konfliktu pasywnego, który może zagrozić całemu związkowi. Rak musi zdać sobie sprawę, że Waga ma swoje miejsce wśród znaków Powietrza, w dziedzinie idei – niekoniecznie ich realizacji.

Ważne jest pamiętanie, że Waga ma trudne Słońce i zazwyczaj szuka partnera o większej energii ognia i pasji niż Raki normalnie mają. Choć brzmi to nieładnie, potrzebują kogoś, na kim mogą polegać, i zazwyczaj mają silne relacje z ognistymi znakami, które dostarczają wystarczająco dużo energii nawet dla ich bliskich, lub znakami Powietrza, które naprawdę się tym nie przejmują. Znak Raka nieświadomie oblicza i rozdziela energię na swojej wewnętrznej liście priorytetów, i rzadko ma nadmiar wystarczająco duży, aby obdarzyć nią Wagę.

Waga i Rak: Emocje

Zarówno Księżyc, jak i Wenus reprezentują emocje, i oba są znakami o wysokiej emocjonalności. Jednak ich kontekst emocjonalny jest bardzo różny, ponieważ Rak szuka miłości na Ziemi, a Waga szuka kogoś, kogo zabrać do nieba. To dokładnie tam, gdzie duchowa strona Wenus w Wadze zabiera im prawdziwą szansę na wspólne życie. To Wenus, która nie musi jeść ani spać, o ile czuje tę wyjątkową, zrównoważoną miłość. Rak może w pewnym stopniu zrozumieć ten pomysł, ale prawdopodobnie będzie szukał partnera bardziej uziemionego, gdy zda sobie sprawę, że jest to wzorzec, który nie zmieni się.

Jako dwa znaki kardynalne, mogą mieć długotrwały, niezadowalający związek, ponieważ oboje czekają na przełomowy moment, który ich uwolni. W niektórych przypadkach powinno się im doradzić, aby dokonali zmiany, jeśli nie są zadowoleni i szukali kogoś, kto sprawi, że będą szczęśliwsi.

Waga i Rak: Wartości

Ponieważ oba znaki dotyczą relacji – rodzinnych lub z partnerami – obaj będą cenić przyjemne i radosne połączenie między dwiema osobami. Jeśli odnajdą to w sobie nawzajem, na pewno będą mieli trudności z pozbyciem się tego, obaj rozumiejąc, że nie jest to takie łatwe do znalezienia. Jednak ich cały system wartości różni się znacznie poza sferą relacji, a podczas gdy Rak docenia delikatność i troskę, Waga ceni odpowiedzialność i platoniczną miłość. To brzmi niepokojąco, prawda?

Waga i Rak: Wspólne działania

Rak i Waga mogą wiele rzeczy robić razem, ale pytanie brzmi, czy będą chcieli. Rak jest znakiem, który uwzniośla Jowisza i chociaż może być doskonale szczęśliwy z marudnym partnerem, doceniłby, aby ten partner nie próbował narzucać mu swojego ponuractwa. W tajemnicy każdy Rak marzy o podróżowaniu po świecie, mając jednocześnie bezpieczną bazę, do której może wracać, ale Waga może zburzyć te przekonania i skłonić do wątpliwości, czy naprawdę tego chcą. Z łagodnym i spokojnym usposobieniem Raka, Waga prawdopodobnie będzie czuła się jeszcze bardziej niewystarczająca i marudna, ponieważ potrzebuje kogoś, kto będzie jej przeciwnością i stawi jej opór, aby zyskać szacunek i energię seksualną.


Waga i Rak: Podsumowanie

Największym ograniczeniem w związku między Rakiem i Wagą jest to, czego oczekują od swojego partnera. Rak pragnie odpowiedzialnej osoby, która weźmie go za rękę, jeśli będzie to konieczne, i uzupełni jego emocjonalną naturę praktycznością. Waga pragnie kogoś, kto jest pełen życia, energii, silny i pełen inicjatywy, aby podążać za jej pomysłami. Mogą się nawzajem bardzo rozczarować, jeśli początkowo ustawią niewłaściwe oczekiwania w swoim związku.

Jednakże, jeśli obaj partnerzy są świadomi tych różnic i starają się wzajemnie zrozumieć i akceptować, mogą znaleźć wspólny grunt i osiągnąć harmonię w swoim związku. Ważne jest, aby znaleźć równowagę między ich różnicami i znaleźć kompromis, który pozwoli im na spełnienie swoich potrzeb i oczekiwań.

Należy pamiętać, że astrologia to tylko jedna perspektywa na związki, a w rzeczywistości różne czynniki mogą wpływać na relacje między dwiema osobami. Ważne jest, aby pamiętać o indywidualnych cechach i unikalności każdej pary, a także o otwartości, komunikacji i wzajemnym szacunku, które są kluczowe dla udanego związku.