Wodnik i Byk

Wodnik i Byk: Namiętność i intymność

Wodnik i Byk: Powolna, delikatna i spokojna natura Byka będzie niezwykle irytująca dla zmiennego i nietypowego charakteru Wodnika. W większości przypadków nie czują do siebie nawet przyciągania i uważają się nawzajem za nudnych albo szalonych, w zależności od sytuacji. Jednakże, mogliby naprawdę pomóc sobie nawzajem rozkwitnąć, gdyby otworzyli się na możliwość nietypowych doświadczeń seksualnych.

Jeśli czułość Byka skierowana zostanie na niezależnego i odległego partnera Wodnika, ich twórcza i motywująca strona obudzi się, dodając energii i tempa produktywnej, delikatnej stronie Byka. Wyobraź sobie życie seksualne, jakie mogliby mieć, tak różne od siebie, dwóch wyobcowanych, gdyby tylko podzielili wystarczającą ilość szacunku i emocji.

Rzadko zdarza się, żeby doszli do tego etapu, ponieważ wydają się poszukiwać czegoś innego w związku na początku. Byk chciałby mieć pewne, niezłomne partnerstwo, a Wodnik chce być wolny od jakiejkolwiek więzi z tym światem, nie mówiąc już o emocjonalnych związkach. Nie jest łatwo dla nich pogodzić te różnice ani nie wpuszczać ich do swojego życia seksualnego, ponieważ nie czuliby się sobą w związku, który lekceważy ich pierwotne potrzeby.

Wodnik i Byk: Zaufanie

Gdyby Byk nie był tak zestresowany swoim partnerem Wodnikiem, mógłby zdecydować się być prawdziwy i uczciwy. Wodnik naprawdę nie rozumie postawy Byka, a już tym bardziej ich strachu przed nieosiągnięciem wystarczającej wartości. Poczucie winy i auto-krytyka są najtrudniejszymi cechami Byka, których Wodnik nie ma, uważając je za przestarzałe. Ta surowa opinia Wodnika przeraża Byka do tego stopnia, że czuje, iż niemożliwe jest wyrażenie swoich uczuć. Doprowadzi to do kłamstw i braku zaufania, których nie da się naprawić.

Wygląda na to, że nie ma elastyczności u partnera Wodnika, chociaż mają tendencję do wykazywania otwartości na różnice między ludźmi. Aby zbudować subtelne zaufanie, Byk musi być odważny i przestać myśleć o konsekwencjach każdego swojego słowa, podczas gdy Wodnik musi odpuścić swoje prawicowe nastawienie i zwracać uwagę na to, jak Byk się czuje w ich obecności.

Wodnik i Byk: Komunikacja i inteligencja

Jako kontakty elementów Ziemi i Powietrza, mogą być na tyle odlegli, że nie znajdą tematów do rozmowy. Znak Byka sprawia, że Uran, rządzący Wodnikiem, traci grunt pod nogami i wszystkie te jasne pomysły, jakimi dysponuje Wodnik, zdają się przechodzić przez sito rzeczywistości, którą oferuje Byk. To samo w sobie nie byłoby problemem, ale czasami ograniczony umysł Byka nie dostrzega prawdziwych możliwości materialnego świata i może zniechęcić swojego partnera Wodnika do tego stopnia, że ten nie dostrzega, jak spełnić swoje marzenia.

Jeśli Byk wykaże zrozumienie dla potrzeby partnera do lotu, mogliby naprawdę pomóc im zmaterializować to, o czym marzą. To jednak nie zdarza się często, ponieważ Wodnik rzadko traktuje Byka jako osobę do rozmowy, uważając go za powolnego i nudnego z “małomiasteczkowym” podejściem, które hamuje postęp naszej cywilizacji.

Ich różnice są trudne do pogodzenia, a gdy zakochają się, każda drobnostka może stać się ogromnym problemem i powodem dla obojga, by myśleć o zakończeniu związku. Jeśli Byk pragnie białego ogrodzenia, Wodnik chce mieszkania na 67. piętrze. Jeśli Byk pragnie współczucia, Wodnika nie obchodzi zdanie innych. Jeśli Byk chce iść pieszo, Wodnik chce kupić bilet lotniczy. Ogólnie rzecz biorąc, mogą dojść do wniosku, że nie są stworzeni dla siebie nawzajem, chyba że obaj mają wystarczającą elastyczność, by zrozumieć ostateczną różnicę w innych i wystarczającą otwartość, by robić rzeczy, na które nie zwracają uwagi, tylko po to, aby sprawdzić, czy przypadkiem im się nie spodobają.

Wodnik i Byk: Emocje

Mają szczęście, że znak Wodnika podnosi ducha Wenus, w przeciwnym razie nie mieliby naprawdę szans. Byk rzadko zakocha się w Wodniku ze względu na fakt, że nie dostrzega ich władcy w dobrym kontekście. Wodnik jest już wystarczająco odległy, a bez ekscytacji, jaką mogą zaoferować inne znaki, nie poczują prawdziwego elektryzowania będąc zakochanym w nieugiętym Byku. Jednak obaj mogą dać się zwieść złotym środkiem między nimi. Jeśli Byk zobaczy stabilną, “saturnowską” stronę Wodnika, a Wodnik dostrzeże w swoim partnerze Byku wewnętrzne dziecko, mogą odkryć, że są dla siebie stworzeni, nawet jeśli stoi to w sprzeczności z logiką.

Wodnik i Byk: Wartości

Podczas gdy Byk ceni rzeczy materialne i zakorzenione zachowanie, Wodnik ceni wolność w każdej postaci. Jeden z nich chce być przywiązany, a drugi chce latać. Nie mają zbyt wiele wspólnego, ale muszą zaakceptować różnice w swoich celach i naturach, ponieważ w obu podejściach do życia jest prawda i dobro. Mogą znaleźć pewne wartości wspólne, jeśli skupią się na ich stworzeniu poprzez pole pomysłów Wodnika i praktyczne realizacje Byka.

Wodnik i Byk: Wspólne działania

Na krótki czas mogą mieć wiele pięknych rzeczy, które mogą robić razem. Po wyczerpaniu zasobów Byka nie będzie wiele innych rzeczy, które będą chcieli razem robić. Przez “zasoby” niekoniecznie mamy na myśli pieniądze, ale ogólną energię do działania. Byk chętnie odwiedzi dziwne miejsce, w którym nigdy wcześniej nie był, ale potem będzie chciał wrócić do domu i zjeść smaczną kolację. Wodnik nie ma takiej potrzeby i zawsze chce być w ruchu. Może być zadbanym przez wysiłek swojego partnera Byka, gdyby ten miał wystarczającą cierpliwość, aby go dobrze nakarmić, ubrać w czyste ubrania i zająć się obowiązkami domowymi. Jednak kompromis ten jest trudny do znalezienia, ponieważ satysfakcja emocjonalna, jaką otrzyma partner Byka, nie jest wystarczająca.


Wodnik i Byk: Podsumowanie

Byk i Wodnik to osoby z dwóch różnych światów. Jednak istnieje dziwna podobieństwo i więź między ich władzami, i choć bardzo trudny, to jest związek, w którym obaj partnerzy mogliby się w sobie zakochać znów i znów, każdego dnia. Rządzą nimi Wenus i Uran, obie planety obracające się w kierunku przeciwnym do innych planet. Są to dwie wyklęte jednostki, różniące się i wyróżniające się razem, rozumiejące, że są różni, ale nie widzący to jako problem. Niestety, większość Byków i Wodników na świecie rzadko docenia wartość tego partnerstwa, z powodu swojej wewnętrznej uciążliwości.

Gdyby tylko obaj partnerzy byli otwarci i elastyczni na tyle, by dostrzec wartość, którą może im przynieść ten związek, mogliby być ze sobą w harmonii, inspirować się nawzajem i tworzyć niezwykłą i wyjątkową więź.


You cannot copy content of this page