Wodnik i Koziorożec
Wodnik i Koziorożec

Wodnik i Koziorożec: Namiętność i intymność

Wodnik i Koziorożec: Łatwo byłoby wyciągnąć prosty wniosek, że Koziorożec jest tradycyjny i ograniczający, podczas gdy Wodnik jest przeciwieństwem, ale obaj są tradycyjnie rządzeni przez tę samą planetę, więc byłoby głupie nie zrozumieć ich podobieństw. Główny problem w ich życiu seksualnym będzie wynikał z różnicy tempa, spowodowanej głównie różnicą w ich elementach.

Jako znak ziemski, Koziorożec jest powolny i skrupulatny. Przedstawiciel tego znaku rzadko zdecyduje się na związek seksualny bez atrakcji i szacunku do drugiej osoby i chcieć dać z siebie wszystko, gdy w końcu dojdzie do seksu. Wodnik jest znakiem powietrza, co czyni go trochę niepewnym i niezawodnym, chociaż jest rządzony przez Saturna, mistrza niezawodności. Chcą, aby sprawy były spontaniczne i szybkie, bez zbytniego zastanawiania się i jak najbardziej swobodnie.

Bardzo rzadko zdarza się, aby Wodnik miał cierpliwość czekać, aż Koziorożec sporządzi szczegółowy plan, co bardzo zrazi Koziorożca, ponieważ nie lubią niczego robionego pospiesznie i w zapałach chwili, zwłaszcza jeśli chodzi o seks. Oboje mogą być bardzo namiętni, gdy są z odpowiednim partnerem, ale punkt wyjścia ich podejść jest zazwyczaj zbyt różny, aby się dogadać. Na szczęście szacunek, który będą dla siebie mieli, może sprawić, że staną się bardzo dobrymi przyjaciółmi, a jeśli uda im się znaleźć odpowiedni sposób komunikacji, mogą nawet zbudować satysfakcjonujący związek seksualny na fundamencie przyjaźni.

Wodnik i Koziorożec: Zaufanie

Dlaczego nie mieliby sobie ufać? Jeden z nich ma niezłomne przekonania i potrzebę nigdy nie być w błędzie ani nie popełniać żadnych błędów, podczas gdy drugi nie boi się konfrontacji i zbyt wiele ceni sobie wizerunek prawdy wśród ludzi, aby mieć chęć kłamstwa. Ich pojęcia zaufania są jednak różne, i dla obu będzie trudne zaakceptowanie natury drugiej osoby takiej, jaka jest. Brak zaufania między nimi nie wynika tak naprawdę z braku zaufania do siebie nawzajem, ale z braku zaufania do możliwości powodzenia tego rodzaju związku.

Wodnik i Koziorożec: Komunikacja i inteligencja

Relacja intelektualna między Koziorożcem a Wodnikiem może być bolesna do oglądania, gdy jest się na przykład Bykiem lub Rakiem. Mają tę odległą, zimną, cichą umowę, że obaj zasługują na wzajemny szacunek, co czasami może wydawać się przerażające, ponieważ oddalają się od siebie, aby pozostać w tej umowie. Woleliby być bez związku niż patrzeć na siebie w inny sposób, i dlatego mogliby stworzyć piękną, trwałą przyjaźń.

Niemniej jednak ważne jest pamiętanie, jak różnią się od siebie. Choć Wodnik nie ma prawdziwej wolności, jeśli nie są respektowane zasady ich poprzedniego znaku, nie jest łatwo dla nich zrozumieć sposób życia drugiej osoby. Dopóki trzymają się wspólnych zainteresowań i wzajemnej miłości do powagi swojej więzi, będą w stanie utrzymać wizerunek silnej więzi intelektualnej, która sprawia, że oboje są zadowoleni.

Wodnik i Koziorożec: Emocje

Strona emocjonalna związku między Koziorożcem a Wodnikiem jest naprawdę dziwna. Ogólnie rzecz biorąc, obaj uważani są za niemocnych emocjonalnie, zdystansowanych i zamkniętych na emocjonalną interakcję z innymi ludźmi. Jednak to nie jest dokładnie przyczyna braku połączenia emocjonalnego między nimi.

Jako znak ziemski, Koziorożec potrzebuje, aby emocje były wyrażane w sposób fizyczny i praktyczny. Dlatego też często są opisywani jako samolubni, dbający tylko o swoje własne potrzeby. To nie jest łatwo zaakceptowane przez bardziej duchowe znaki, że ktoś poświęca tak wiele uwagi ziemskim rzeczom, takim jak pieniądze, materiały czy kariery.

Wodnik należy do elementu powietrza i jest znakiem ostatecznej, ogólnej wiary, innej niż jakakolwiek religia czy reguła, którą człowiek mógłby stworzyć. Potrzebują niebiańskiej miłości, kogoś, z kim będą mogli podzielić wszystkie swoje pomysły, aby mogli razem unosić się na chmurze do świata fantasy. Nie będą zbytnio przejmować się pieniędzmi, jedzeniem ani nawet seksem, jeśli ich duch uniesie się w górę, a oni dostaną kolejną szansę na marzenia. Aby stworzyć emocjonalne więzi, zarówno Koziorożec, jak i Wodnik będą musieli zaakceptować drugą stronę rzeczywistości.

Wodnik i Koziorożec: Wartości

Koziorożec ceni granice, a Wodnik ceni wolność. Jak więc mogliby być kiedykolwiek w miłościwym związku? Czasami łatwo zapomnieć, że znak Koziorożca poprzedza Wodnika i że nie byłoby sensu wyzwolenia bez odpowiedniej presji. Ich role są w dziwny sposób splecione i mogliby odkryć, że cenią dokładnie te same rzeczy, jeśli zagłębią się nieco głębiej w swoje osobowości. Przede wszystkim cenią konsekwencję i lojalność, i oboje będą brali pod uwagę wszystkie standardowe ludzkie oceny ludzi, gdy chodzi o długoterminowe zobowiązania i rzadko pozwalają innym na ich kontrolowanie.

Wodnik i Koziorożec: Wspólne działania

Żaden z tych znaków nie brakuje energii. Koziorożec wywyższa Marsa i doskonale wie, gdzie ją wykorzystać, podczas gdy Wodnik naprawdę nie wie, co z nią zrobić. Chociaż często nie będą wybierać tych samych aktywności, powinno to pomóc im podążać za sobą przez wystarczająco długi czas, aby ustalić, co obu może się podobać. Wystarczy, że partner Wodnika nie będzie zmuszał, nie będzie nalegał ani nie będzie przyśpieszał, a Koziorożec nie będzie hamował, ograniczał ani odrzucał.


Wodnik i Koziorożec: Podsumowanie

Koziorożec i Wodnik początkowo mogą nie uważać się za interesujących. Obie te znaki są tradycyjnie rządzone przez Saturna, ale ich role w zodiaku są zupełnie różne. Ich największym wyzwaniem w związku jest kontakt emocjonalny. Jeśli chcą pozostać razem, partner Koziorożca musi nieco oderwać się od ziemi, a Wodnik musi nieco zbliżyć się do ziemi.

Muszą spotkać się gdzieś pośrodku, aby Koziorożec mógł pomóc Wodnikowi zmaterializować swoje idee, a Wodnik mógł pomóc Koziorożcowi zrelaksować się i uwolnić się od zbyt wielu ograniczeń. Ważne jest, aby znaleźć wspólne wartości i cele, które będą stanowiły podstawę ich związku. Jeśli są w stanie znaleźć równowagę między ich różnicami i współpracować, mogą stworzyć satysfakcjonującą relację.


You cannot copy content of this page