Wodnik i Skorpion
Wodnik i Skorpion

Wodnik i Skorpion: Namiętność i intymność

Wodnik i Skorpion: Kontakt między Skorpionem a Wodnikiem może być naprawdę intensywny. Jako znaki kwadratowe, powinni mieć trudny kontakt, ale znak Skorpiona wywyższa władzę Wodnika – Uran. Te znaki połączone reprezentują ostateczną seksualną wolność, miejsce bez ograniczeń i tabu. Są kombinacją Wody i Powietrza, emocji i informacji, wszystko to skumulowane w silnym zapachu atrakcji. Jeśli się zwiążą i rozstaną, mogą skończyć nienawidząc siebie nawzajem i gardząc wszystkim, co dzielili w swoim życiu seksualnym.

Dla tych partnerów bardzo trudno jest znaleźć równowagę pomiędzy pasją, emocjami a racjonalnym myśleniem. Podczas gdy seksualność Skorpiona jest głodna, głęboko emocjonalna i wszechogarniająca, Wodnik pragnie wolności od jakichkolwiek ograniczeń emocjonalnych i będzie miał poważne trudności z związaniem się z posesywnym partnerem. Ich życie seksualne może przypominać arenę walki lub krainę cudów, w zależności od elastyczności obojga i głębokości emocji, które dzielą. Jako dwa znaki stałe, na pewno będą mieli trudności w zmianie swojej natury i dostosowaniu się do partnera, który jest zbyt różny od nich.

Wodnik i Skorpion: Zaufanie

Jak to możliwe, że dwie uczciwe i bezpośrednie jednostki jak Skorpion i Wodnik mają takie trudności z zaufaniem sobie nawzajem? Problem ukazuje się, gdy zbyt mocno się zbliżają. Gdy Skorpion zaczyna zakładać, że Wodnik powinien być bardziej posłuszny i należeć do niego w miłości, skończy się to buntowniczą rebelią i kontrofensywą ze strony partnera. Sytuacja może wymknąć się spod kontroli, jeśli zacznie działać manipulacja, a nieujawnione tendencje mogą ich rozdzielić w ciągu kilku minut.

Wodnik i Skorpion: Komunikacja i inteligencja

Jeśli tylko nie poddadzą się swojej upartej i niezmiennym postawom, ci partnerzy mogą prowadzić wspaniałe rozmowy na wszelkie dziwaczne tematy, jakie sobie wymyślą. Żaden z nich nie będzie chciał prowadzić pogawędek na temat codziennych spraw czy pracy. To dla nich jest daremne, i chociaż Skorpion lubi kontrolować wszystko, co robi partner, będzie odświeżające rozmawiać z kimś, kto mówi nietypowe rzeczy. Największą wartością ich związku jest niezwykłe połączenie głębi i szerokości w jednej parze. Oboje będą mieć trudności z zrozumieniem naszego społeczeństwa takiego, jakie jest, i podzielają pewne podobne spojrzenie na wszystko, co niezwykłe.

Skorpion wywyższa władzę Wodnika, dlatego ich związek jest szansą dla obojga na wzrost. Skorpion nie tylko uwielbia intelektualną siłę swojego partnera, ale także pomaga mu zrozumieć, w jaki sposób jego pomysły mogą zostać zrealizowane poprzez poczucie ostatecznej możliwości.

Najsłabszym ogniwem w ich związku jest wzajemny szacunek połączony z ich statycznymi naturami. Możemy przypuszczać, że oba te znaki są związane ze zmianą i nie mogą być statyczne, ale w rzeczywistości są statyczne w swoim sposobie zmieniania się, a ich największym wyzwaniem jest zatrzymanie się na chwilę i docenienie tego, co znaleźli w sobie nawzajem.

Wodnik i Skorpion: Emocje

Jeśli miłość zdarzy się między nimi, najbardziej typowym scenariuszem jest to, że Skorpion popada w obsesyjny bałagan uczuć wobec niezainteresowanego partnera – Wodnika. Wymaga to dużo pracy i zaangażowania, aby dotrzeć do emocjonalnego jądra Wodnika, a nie można tam dotrzeć bez spontaniczności i zaufania. Skorpion może być spontaniczny w sytuacjach pozbawionych emocji, ale rzadko pozwoli, aby jego miłość do kogoś była częścią wahającej się miłości kontrolowanej przez partnera.

Wodnik rzadko toleruje lub jest z kimś, kto próbuje uczynić go bardziej stabilnym i przyziemnym, lub kto tłumi jego pragnienie wolności. Jak tylko poczuje się zobowiązany do czegokolwiek, zacznie się oddalać, a jakiekolwiek emocje, które mogły się rozwijać, nagle zostaną zagłuszone przez strach przed zobowiązaniem i rutynę codziennego życia.

Jeśli chcą osiągnąć emocjonalną równowagę, Skorpion musi się uwolnić, zdać sobie sprawę, że partner nigdy nie będzie do niego należeć i że jest wolny odejść w dowolnym momencie. Będą musieli zrozumieć, że ta relacja może się skończyć jutro i nie ma nic, co mogą zrobić, aby temu zapobiec, po prostu zaakceptować to. Z drugiej strony, Wodnik musi zmierzyć się z głębokością swoich emocji i być gotowy na pewne zmiany w swoim podejściu do relacji romantycznych, aby lepiej zrozumieć emocjonalną naturę Skorpiona.

Wodnik i Skorpion: Wartości

Obydwaj docenią emocje i zmiany, co stanowi silny punkt spotkania dla ich charakterów. Niestety większość innych wartości, które byliby w stanie docenić u swojego partnera, jest zupełnie różna. Podczas gdy Wodnik ceni wolność, komunikację i niezależność, Skorpion ceni oddanie, seks i głębokie emocjonalne połączenie.

Wodnik i Skorpion: Wspólne działania

Jeśli tylko powstrzymają się od egoistycznej walki, mogą znaleźć wiele wspólnych zajęć. Oboje lubią podejmować ryzyko wszelkiego rodzaju, a ich najlepszą randką może być cokolwiek, począwszy od skoku spadochronowego, aż do wieczoru w kasynie. Najlepszym sposobem na spędzenie wspólnego czasu będzie uczestnictwo w aktywnościach intelektualnych i rywalizacji, ponieważ pozwoli to im wyrazić ewentualne wrogości w zdrowy sposób.


Wodnik i Skorpion: Podsumowanie

Niektórzy mogliby powiedzieć, że jest to karmiczny związek, że ci partnerzy byli wrogami w jednym z ich poprzednich żyć i że mogą walczyć aż do momentu, gdy jeden z nich padnie martwy. Jednak to byłoby trochę przesadzone. Prawda jest taka, że Skorpion to znak wywyższenia Uranu, i dlatego uwielbia Wodnika. W większości przypadków partner Skorpiona okazuje swoją obsesyjną uczuciowość, ale to może być dla Wodnika dobre. Gdy spojrzymy na znak Wodnika, zobaczymy, że wywyższa Neptuna, władzę znaku Wodnego Ryb, i wszelkie nasze przypuszczenia na temat ich braku emocjonalności toną w ich ostatecznej miłości.

Faktem jest, że oboje są w pewnym sensie wyobcowanymi buntownikami. Podczas gdy Skorpion reprezentuje wszystkie nasze emocje, którymi nie chcemy się zajmować, Wodnik reprezentuje sposób myślenia, na który większość z nas nie jest gotowa. Najlepiej spojrzeć na nich jako na zapomniane bóstwa, Radość i Smutek, która od dawna szukała drogi powrotnej do domu.


You cannot copy content of this page