Wodnik i Waga
Wodnik i Waga

Wodnik i Waga: Namiętność i intymność

Wodnik i Waga: Wodnik naprawdę może pomóc Wadze wyrazić swoją seksualność. Problemy ze Słońcem Wagi przynoszą zbyt wiele zmartwień o opinie innych ludzi, dlatego przedstawiciele tego znaku sięgają skrajności, jeśli chodzi o sposób wyrażania swojej seksualności. Albo boją się być oceniani i wydawać się zbyt apetycznymi, albo mają potrzebę pokazywania jej “pomimo” opinii wszystkich, co może być dość odpychające dla ich partnera. Jeśli chodzi o seksualność, Wodnik ma zupełnie inne podejście – po prostu nie obchodzi go opinia nikogo innego. Żyją swoim życiem w ciągłym poszukiwaniu wolności od tabu i ograniczeń, co pomoże Wadze zapomnieć o innych ludziach, przynajmniej na jakiś czas.

Chociaż ich życie seksualne może być dla Wagi bardzo wyzwalające, może to być również trochę trudne dla Wodnika, ponieważ to on będzie musiał walczyć z potrzebą dopasowania się do Wagi. Jednak jako dwa znaki powietrzne, oboje będą dążyć do swobodnego wyrażania swoich pragnień seksualnych względem siebie. Będą chcieli eksperymentować, poznawać siebie nawzajem oraz swoje wewnętrzne pragnienia i łatwo komunikować się ze sobą. Ich stosunki seksualne powinny stanowić mocny fundament całego związku, chociaż zwykle uważają swoje werbalne sposoby porozumiewania się za najważniejsze dla swojej więzi.

Wodnik i Waga: Zaufanie

Ze względu na swoją prawą naturę mogliby sobie ufać bez wyjątku, gdyby tylko byli pewni samych siebie. Ich niepewności doskonale się zgrywają i zwykle będą sobie nawzajem pomagać w ich pokonywaniu, ale zaufanie między nimi musi być zbudowane, nie jest zakładane. Obydwa te znaki lubią być atrakcyjne dla różnych ludzi i powinny znaleźć sposób, aby odpowiednio komunikować tę potrzebę. Problem może pojawić się, gdy Waga zaczyna przywiązywać się emocjonalnie i staje się emocjonalnie zależna od swojego partnera. To nie jest coś, z czym Wodnik łatwo sobie poradzi, i może to zaszkodzić zaufaniu obojga partnerów, zarówno do siebie, jak i do całego związku.

Wodnik i Waga: Komunikacja i inteligencja

Waga i Wodnik obaj mają pewne obrazy do utrzymania. Waga chce wyglądać dobrze i zachowywać się dobrze dla innych, podczas gdy Wodnik chce iść w przeciwnym kierunku od wszystkich, czasem nawet jeśli nie ma ku temu powodu. Oboje są nieugięci w swoich przekonaniach i nie zmienią łatwo zdania, gdy już je ustalą.

Wodnik nie będzie miał łatwego czasu czekając na decyzje Wagi w ich życiu, tak samo jak Waga nie będzie cieszyć się spontanicznym, nieprzewidywalnym charakterem Wodnika. Ponieważ oboje polegają na komunikacji, będą mieli wiele do omówienia i zwykle znajdą język, aby rozwiązać wszystkie swoje problemy. Niemniej jednak, nie będzie im łatwo pogodzić niektórych różnic w podejściu do rzeczy. Waga jest niezdecydowana, ale gdy podejmie decyzję, raczej jej się trzyma niż ratuje swój związek, nawet jeśli chodzi o prosty posiłek. Wodnik będzie skłonny odejść, jak tylko poczuje się naciskany do czegokolwiek, nawet jeśli chodzi o ten sam posiłek. Innymi słowy, mogą mieć ogromny problem dotyczący lunchu, jeśli mówimy o skrajnościach.

Jednak zazwyczaj dobrze się rozumieją w codziennych sprawach i mają podobne przekonania, które pomagają im dobrze radzić sobie z dużymi zmianami w życiu. Z czasem, poznając się nawzajem, ich osobowości będą lepiej ze sobą współgrać i mogą zdać sobie sprawę, że darzą się wzajemnym szacunkiem w stopniu, który jest nieosiągalny dla nikogo innego.

Wodnik i Waga: Emocje

Waga to znak rządzony przez Wenus, co czyni ją emocjonalną, ale powinniśmy pamiętać, że jest to także znak eksaltacji Saturna, a dystansowanie się jest czymś, co sprawia im wiele przyjemności. To coś, czego doświadczą w związku z Wodnikiem i może to pomóc im obojgu zbudować bardzo silną więź emocjonalną. Mają dziwnie różne cele życiowe, ale jeśli je usystematyzują, ich więź emocjonalna powinna być bardzo silna i rozwijać się o wiele szybciej, niż można by się spodziewać.

Największa przeszkoda, która może pojawić się na ich drodze, to małżeństwo, w pewnym momencie ich związku. Waga to znak, który reprezentuje małżeństwo i uważa je za bardzo ważne, jako instytucję, którą wspiera Saturn. Wodnik może uznać je za przestarzałe, nawet uciekać od niego, i prawdopodobnie wejdą w nie tylko z praktycznych powodów. Ważne jest, aby nie wywierać presji na żadnego z partnerów, gdy pojawi się ten punkt w ich związku, w przeciwnym razie oboje mogą czuć odrazę i złość, co prowadzi do niepotrzebnych konfliktów, a nawet końca związku.

Wodnik i Waga: Wartości

Podczas gdy Waga będzie cenić wspólnotę, Wodnik będzie cenić samotność. Może to stanowić duży problem w ich związku, a partner Wagi może wydawać się przywiązany i zupełnie niezależny, podczas gdy Wodnik może wydawać się niekontrolowanym szaleńcem, który zrobiłby wszystko, aby zniszczyć wszystkie relacje na świecie. Niemniej jednak oboje cenią komunikację i siłę intelektu wystarczająco, aby rozmawiać o swoich potrzebach i pragnieniach, co powinno pomóc im przezwyciężyć swoje różnice.

Wodnik i Waga: Wspólne działania

Wodnik będzie chciał robić wszystko, naprawdę, pod warunkiem, że ich życie nie stanie się nudną rutyną. Waga będzie miała trudności z decydowaniem, co chce robić, i to może doprowadzić ich partnera do szaleństwa. Jeśli coś może wprowadzić Wodnika w ruch, to brak spontaniczności, a Waga czasami może być przeciwieństwem spontaniczności. Te partnerzy mogą znaleźć się w związku, w którym tylko Wodnik pociąga za sznurki, a Waga podąża za nim. To naprawdę nie byłoby dobre rozwiązanie dla żadnego z partnerów, a Wodnik musiałby nauczyć się cierpliwości, aby szacunek między nimi pozostał nietknięty.


Wodnik i Waga: Podsumowanie

Między partnerem Wagi a partnerem Wodnika istnieje silne zrozumienie dzięki wspólnemu elementowi powietrza. Niemniej jednak może być dość trudno pogodzić ich burzliwe Słońca i często będą mieli trudności w dostosowaniu się do charakteru drugiej osoby i znalezieniu głębokiego szacunku dla siebie nawzajem. Najlepszym lekarstwem na problemy w ich związku jest zazwyczaj czas, ale z potrzebą spontaniczności Wodnika często nie przetrwają wystarczająco długo, aby czas naprawił wszystko.

Jeśli oboje podejdą do związku z gotowością do kompromisu i zrozumienia dla różnic między nimi, mogą stworzyć trwały i ekscytujący związek. Jednak wymaga to zaangażowania i ciągłej pracy nad komunikacją, zaufaniem i zrozumieniem.